بلندترین، لوکس ترین و با کیفیت ترین مجتمع تجاری شمال آذربایجان غربی

چرا ایران زمین؟

چرا ایران زمین؟

این مجتمع با زیر بنایی ۱۷۲۰۰ متر مربع در۹ طبقه بنا گردیده که ۵ طبقه آن بصورت تجاری با ۱۸۵واحد، یک طبقه بصورت رستوران و هایپر مارکت و فودهال و نیز ۳ طبقه پارکینگ به مساحت ۵۴۰۰ متر مربع با ظرفیت حدود ۲۰۰ دستگاه خودرو در نظر گرفته شده است.

مهندسین ما در ساخت این سازه از بهترین مصالح و امکانات و همچنین مجهز ترین دستگاه های روز دنیا استفاده کرده اند، که به جرات می توان گفت تمام استانداردهای ایمنی در این مجتمع لحاظ گردیده است. در تجهیز این بنا دقت بالایی صورت گرفته که موجب کاهش استهلاک و افزایش عمر مفید مجتمع گردیده است. و  نیز استفاده از بهترین تجهیزات در ظاهر بنا نیز قابل مشاهده است.

از آن جمله می توان به استفاده از سنگ لوکس و زیبای تراورتن در نمای این ساختمان اشاره کرد. از این رو شرایط خوب جهت سرمایه گذاری با خیال راحت در این مجتمع فراهم شده تا راه بازگشت سرمایه را کوتاه نموده و موجب رضایت خاطر سرمایه گذاران گردد.

کاتالوگ مجتمع
ساعات کاری

پشتیبانی ما همیشه در دسترس است.

  • شنبه تا پنجشنبه: ۹:۰۰ - ۲۲:۰۰
  • جمعه: تعطیل

آیا سوالی دارید؟

امکانات فنی

هوا ساز بزرگ CFM12000

هواسازها از اصلی ترین تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع می باشند، که جهت  فیلتر نمودن، تنظیم دما و رطوبت در هوای ساختمان و همچنین جهت تعویض هوای ورودی به مجتمع بکار می رود.

این دستگاه هوا را از دستگاه تولید کننده هوای سرد یا گرم دریافت می کند و در محیط ساختمان منتشر می نماید.

این نوع هواساز نسبت به فن کویل عمر طولانی تری دارد، زیرا رطوبت ناشی از شبکه لوله کشی که باعث پوسیدگی در فن کویلها می شود، را دارا نمی باشد.

چیلرهای هوا خنک

چیلرهای هوا خنک دستگاهی است که جهت سرمایش هوای محیط ساختمان استفاده می شود و از اجزای سیستم های تهویه مطبوع می باشد که بر خلاف نوع آب خنک جهت سرد کردن درون کمپرسور، از هوا استفاده می شود.

با توجه به اینکه در سالهای اخیر برخی از مناطق کشور با کمبود آب مواجه هستند، این نوع چیلرها بدلیل اینکه مصرف آب ندارند کاربردی تر می باشند.

هزینه ی تعمیر و نگهداری آن در مقایسه با نوع آب خنک بسیار کم می باشد زیرا ترکیدگی لوله، چکه کردن آب و دیگر خسارات ناشی از آن را ندارد. همچنین نیازی به موتور خانه ندارد، و می توان آنرا روی سقف نیز نصب نمود در نتیجه فضای کمتری را اشغال کند.

فیلتر های هپا در دستگاه تصفیه هوا

فیلتر هپا از بافته شدن الیاف مصنوعی فایبر گلاس، پوشال یا حصیر به صورت نامنظم و فشرده، ساخته شده است.

ساخت این فیلترها در زمان جنگ برای استفاده به صورت ماسک های گازی برای فیلتر کردن سموم رادیواکتیو (استفاده شده در بمب های اتمی) در هوا بوده که عملکرد فوق العاده ای داشت، امروزه این فیلتر به صورت کاملا تخصصی و با استفاده از همان تکنیک برای تصفیه ی هوا استفاده می شود.

می توان قاطعانه گفت که هیچ فیلتر هوایی با این میزان دقت در جذب سموم بسیار ریز موجود در هوا وجود ندارد. (مانند گازهای شیمیایی، بخارات بدبو، ویروس ها و باکتری ها، آلاینده های معلق در هوا و ذرات گرد و غبار و….. ) به همین دلیل از مدلهای دیگر متمایز شده است.

سیستم هایی که مجهز به فیلتر هپا هستند، به صورت الک گونه عمل نمی کنند و هوا را بعد از جذب، فیلتر کرده و در محیط جریان می دهند.

اگزاست فن (Exhaust Fan)

ایران زمین به اگزاست فن های خروجی دود و هوای آلوده پارکینگها مجهز می باشد.
نوعی فن است که برخلاف مدلهای دمنده، هوا را می‌کشد و از محیط خارج می‌کند. مانند هود آشپزخانه، ولی با قدرت مکنده ای بالاتری عمل می نماید.

اگزاست فن هایی که برای تصفیه هوای پارکینگ ها استفاده می شوند، هوا را بعد از فیلتر کردن مجدد به محیط برمی گردانند که از نوع گردش هوا می باشند.
اگزاست فن های سانتریفیوژ بی صدا (Centrifugus) برای سرویس های بهداشتی و رستوران ها و محیط مجتمع تجاری استفاده شده است.

فن های سانتریفیوژ بی صدا

سانتریفیوژ به هر دستگاهی گفته می شود که با سرعت زیادی به دور خود می چرخد و با استفاده از نیروی گریز از مرکز ایجاد شده، مواد درون خود را به بیرون پرتاب می کند. (مانند: آب میوه گیری که آب را از میوه جدا می کند) در اینجا برای گردش هوا و جداسازی ذرات معلق در هوا بکار رفته است.

در محیط هایی مثل رستوران یا سرویس های بهداشتی که فشار هوا بالاست و یا نیاز به هوادهی وجود دارد، نصب می گردد که در این بنا از نوع بی صدا استفاده شده تا آرامش محیط حفظ شود.

درز انقطاع

از آنجاییکه ایمنی نیاز اصلی یک ساختمان محسوب می شود و با توجه به اینکه ساخت بناهای عظیم و با ارتفاع و زیر بنای بیشتر رو به افزایش است، برای جلوگیری از خرابی و آسیبهای ناشی از زلزله، و حرکت پوسته زمین، سازه ساختمان مانند یک پازل بصورت قطعه های کاملا مجزا از فنداسیون تا سقف در کنار هم  با  رعایت فاصله طراحی و اجرا می شود. تا ضمن جلوگیری از حرکت یکپارچه کل سازه در زلزله های شدید تمام قسمت های سازه های ساختمان بتواند به طور جداگانه به راحتی حرکت داشته باشند و این روش و این باعث جلوگیری از به وجود آمدن شکستگی و یا ترک در ساختمان و جلوگیری از آسیب جدی به ساختمان می شود .

این درزها را با مصالح کم مقاومت پر می کنند تا جابجایی بخش های  مختلف سازه  به هنگام زلزله به راحتی میسر باشد

هوا ساز بزرگ CFM12000

هواسازها از اصلی ترین تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع می باشند، که جهت  فیلتر نمودن، تنظیم دما و رطوبت در هوای ساختمان و همچنین جهت تعویض هوای ورودی به مجتمع بکار می رود.

این دستگاه هوا را از دستگاه تولید کننده هوای سرد یا گرم دریافت می کند و در محیط ساختمان منتشر می نماید.

این نوع هواساز نسبت به فن کویل عمر طولانی تری دارد، زیرا رطوبت ناشی از شبکه لوله کشی که باعث پوسیدگی در فن کویلها می شود، را دارا نمی باشد.

دیگ VIESSMANN آلمان

قلب سیستم حرارت مرکزی دیگ یا بویلر است. که مهم ترین دستگاه نصب شده در تاسیسات می باشد، در این نوع دیگها آبی که درون لوله هاست با آتش مشعل از بیرون گرم می شود و به محیط منتقل میگردد.

شرکت VIESSMANN آلمان یکی از تولیدکنندگان تجهیزات گرمایشی در سطح جهان می باشد که حافظ محیط زیست است.

مشعل های ریلو (RIELLO)  ایتالیا

گرمای تولید شده در سیستم حرارت مرکزی ناشی از سوختن مشعل می باشد، در این مجتمع از مشعل گازی ریلو استفاده شده که نسبت به دیگر مشعل ها کمترین میزان مصرف سوخت را دارد، و مطابق با استاندارد معتبر اروپایی تولید گردیده است. تا علاوه بر بهینه سازی مصرف سوخت بتوانیم هزینه های جانبی را برای مالکین کاهش دهیم.

این مشعل کمترین تولید صدا را دارد که آن را نسبت به دیگر نمونه ها منحصر به فرد کرده است.

مشعل ریلو از امنیت بسیار بالای احتراق برخوردار است، زیرا به طور کامل تست احتراق شده و پس از اطمینان ایمنی به بازار عرضه شدند.و همچنین مجهز به سیستم کنترل از راه دور می باشد.

سیستم لوله کش از نوع مانسیمان رده ۴۰ بدون درز

لوله مانیسمان، نوعی لوله فولادی بدون درز است بدین معنی که فاقد هرگونه جوش می باشد، به همین علت دارای مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به دیگر لوله هاست. بدین منظور نگرانی مالکان از تعمیر تاسیسات را کاهش داده است.

این لوله یکی از پر کاربرد ترین و مطمئن ترین نوع در سیستم های لوله کشی و تاسیسات می باشد که ما در این مجتمع استفاده کرده ایم.

امکانات خدماتی

پارکینگ

سه طبقه پارکینگ به مساحت ۵۴۰۰ متر مربع با ظرفیت حدود ۲۰۰ دستگاه خودرو

امکانات پارکینگ شامل:

۱-تهویه مطبوع

۲-دارای اگزاست فن های خروجی دود و هوای آلوده پارکینگ

۳-سرویس های بهداشتی

فضای پشت بام

در پشت بام این مجتمع روف گاردن (فضای سبز روی بام) با فضای باز طراحی شده که به زیبایی آن افزوده است.

ورودی های ویژه ایران زمین

این مجتمع دارای سه ورودی اصلی و فرعی می باشد.

دو ورودی اصلی مجتمع از خیابان شریعتی و میدان مرکزی می باشد که مقابل بازار سنتی خوی و مرکز توریستی شهر می باشد، و نیز درب ورودی فرعی در کوچه ایرج میرزا به خیابان امام واقع گردیده است.

امکانات ویژه

طبقه چهارم ایران زمین برای رستوران VIP ، فود کورت و هایپر مارکت در نظر گرفته شده است.