چکیده عشق

 در آسمان پر نور عزت و افتخار، گاهی اخترانی با درخشش بیشتر، چشم ­ها را به سمت و سوی خود جلب می­ کنند. این ستارگان فروزان، آرایش آسمان جهاد و شهادت را جلوه ای دیگر می­ بخشند.

هفته مبارک بسیج مترادف با نام جوان مردانی است که عطر وجودشان، عالمی را پرفروغ و مصفی می­ کند. گر چه تمام ایام همراه با واژگانش، قادر به وصف بسیج و بیان گوشه­ ای از سجایای آن نیست، اما در هفته بسیج که بهار گفتار در باب این فرشته قدسی است باید حق کلام در خصوص این واژه زیبا ادا شود. لذا شایسته است دفتر دل را گشود؛ جوهر فکر را تراوید و قلم خلوص را بدست گرفت و با مرکب سبز بر کاغذ سفید نگاشت که براستی بسیجیان کربلائیان برگزیده ­ای هستند که نزد آسمانیان برتر و نام آورترند. آنان طالب کوی جانان و سودای عبودیت خدا درسر دارند.

بسیج تندیس پایداری و رمز جاوید مبارزه و مخاصمه با بیدادگران است و نام طوفانی آن، حجم پوشالی سکوت و سازش را به فریادی عصیان­گر علیه زورمداران تاریخ مبدل کرد و دین محمد(ص ) را تضمین دوباره بخشید.

بلند همتانی که به دور از وسوسه ­های دنیا و بی رغبت به جاذبه­ های زندگی در سایه ایمان خالص و عمل صالح جامه جهاد بر تن کردند و در وصف مجاهدان فی­­ سبیل الله قرار گرفتند و بدین سان به حیاتی طیبه دست یافتند.

مردمانی که سند هویتشان در جهاد آباد صادرشد، در ایستگاه اخلاص مهر خلوص خورد و در خانه صدق به امضا تعهد آراسته شد.

بسیج از طایفه عشق است که با قبیله ایثار وصلت کرد و در حریم یار رسم عاشقی آموخت و در عرش اعلی به عشق بازی پرداخت! او سوداگری که لحظات ناب تطهیر را به سوداگری لقا سپری کرد تا روزی که سفیران دوست از راه رسند و شایستگان دیدار را به دیار نور برند.

بسیج ملکه­ ای است که حضور در جبهه نوید دست­یابی به آرزوهایش بود لذا منتظر و بی­ تاب جهت تمکین روح پر تلاطمش به سوی عرصه­ های خون و حماسه پر­کشید.

بسیج خاکی پوش روشن ضمیری است که با قامتی رعنا، قلبی خورشیدی، عزمی راسخ، گامی استوار، اراده ­ای آهنین و فکری به رنگ نور، بر فراز ملکه آگاهی پنجه در پنجه غرور و خودخواهی انداخت و براحتی دیو نفس را زمین گیر کرد. او بنده وارسته­ ای است که شراب و شاهد و شمع و شبستان، می و مه و میخانه و نی نور و نینوا را همه در دوستی خدا می­ داند.

بسیج نام مردانی است که در هولناک ترین لحظات زندگی، بی ­اعتنا به نام و نان، از مال و منال بریده و با سمند عشق از قله ترس گذشته و دشت خطر را در نوردید و با مدد خون بیرق سه رنگ پیروزی را در مرتفع­­ ترین آسمان ایثار به اهتزاز درآوردند.

بسیج عاشق دلباخته­ ای است که بیاد تنهایی علی (ع ) برای مظلومیت حسن (ع ) و به نام تشنگی حسین (ع ) همراز کویر با سوزش عطش وسوسه آب نکرد و از میدان امتحان الهی سربلند و پیروز بدر آمد.

بسیج پاک زاده­ای است از تبار ابراهیم که اسماعیل ­وار بر بلندای برج ایثار، شکوه بهشت را نظاره گر شد و آیه فتح را سرود و در کمال رضا به مسلخ عشق رفت تا لذت دیدار خدا را با عمل خود برای مردمان عصر خویش ترجمه نماید.

بسیج از نسل سربداران، چون آب چشمه ساران، با قطره ­های باران و فریاد روزگاران از نای بی­قراران است. بسیج دلیر مردی است که خرمی خرمشهر، آزادی آبادان، محبت مهران، دل­انگیزی، شیرینی قصر شیرین، سرور سوسنگرد، بهار بستان، مهر موسیان و خلاصه امنیت و آرامش ایران و دین مرهون شجاعت اوست .

بسیج از تبار بی­ مدعایان است که عرصه ­های خون و حماسه شاهد مردانگی او و گل تکبیرش مشام وجدان ­های بیدار را معطر و نور جبینش جان هر مسلمانی را منور می­ سازد.

گل اندیشه بسیج معطر به محمد(ص )، مزین به نور علی (ع ) است و لذا با یک اشاره علی، چشم بسته در راه خدا سر می ­دهد.

بسیج نور افق ایمان است که تلالو آن ملک دین و دنیا را منور و به تاریکی­ های زندگی پایان می دهد. او چون طایری سبک بال، سرزمین نفس با قدرت خون می ­نوردد و بر قلعه مرتفع ایمان در زلال ایثار وضو می­ سازد، به معبود خود اقتدا می­ کند و بر سجاده توکل می ­نشیند و نماز وصل می­ خواند.

بسیج نسیم دل نواز دشت یقین است که شمیم روح انگیز شجاعت و عطر جان بخش شهامت و فرهنگ پویایی شهادت را به آسمان دلهای عاشق می ­پراکاند.

بسیج راوی صادق عرصه ­های شرف و سربلندی است که خاطرات شیرین مجاهدان هم رزمش را با حکم صدق و صفا بر لوح دل رنجور خود نگاشته و بر طالبان و عاشقان آن عرضه کرد و آنان را به تقوای دیده و دل فرا می ­خواند.

بسیج صدای هماره رسای تاریخ است که چون نی، نوای نینوا سرمی­ دهد و از جدایی اخلاص و عمل به خدا شکایت می­ کند.

بسیج فرشته خوش­الحان روضه رضوان خداست که از طریق حق می­ پوید و عرفان معبود می­ جوید و از کلام او بذر محبت می ­روید.

فکر بسیج خود به تنهایی فرهنگی است که استقلال و آزادی، دین و سیاست، کرامت و شرافت، مشروعیت و مقبولیت، مدنیت و مردم سالاری و حقوق فردی اجتماعی در آن متجلی است .

در تفکر بسیجی با آزادی که اولین هدیه الهی است نه فقط مخالفتی نیست بلکه نهال سبز آزادی با خون این قبیله به ثمر رسید. لکن در فکر و اندیشه و فرهنگ بسیج پلشتی و ولنگاری جایی ندارد. تفکر بسیجی امواج خروشان ملتی است که دل در گرو خدا دارد و جهت ایجاد این فرهنگ الهی هزاران جوان پاک باخته تقدیم درگاه خدای خود کرد.

بسیج گل آل محمد(ص ) است که با قدرت خون در دشت ایمان روئید و در نهضت خمینی (ره ) ثمر داد که رایحه آن جان عاشقان خدا سرمست و حیران می­ کند. بسیج همان بسیج است که روزی بلای جان ضد انقلاب بود؛ یک روز خار چشم دشمنان گشت؛ روز بعدش سد راه متجاوزان به کشور شد و اکنون نیز گوش به فرمان ولی امر خود، حافظ و پاسدار ارزش ­های متعالی اسلام و انقلاب است .

در فرهنگ بسیج تا قیام قیامت راه امام عزت،کلام رهبری سعادت، کشته شدن در راه خدا کرامت، اسرائیل غاصب و آمریکا دشمن شماره یک ملت ایران است .

نام بسیج ترجمه آیه اشدا علی الکفار و رحما بینهم است، او حب علی (ع ) در دل، بغض عدو در قلب و سلاح دفاع در دست دارد.

بسیج هتک دین را نمی پسندد، ترویج ابتذال را قبول ندارد، تضعیف ارکان نظام را برنمی تابد. وحدت را توصیه و اختلاف را نهی می­ کند، سو­استفاده را ناشایست و فتنه گری را به نفع کشور نمی ­داند؛ دین ­زدایی را گناه و مبارزه با دشمن را افتخار می­ داند، بر عقل دشمنان خارجی می­خندد و دشمنان داخلی را نصیحت می­کند، به مهاجمان فرهنگی هشدار و خودباختگان داخلی را به اعتماد به نفس دعوت می­ کند و خلاصه غفلت را خطرناک و هشیاری را بسیار ضروری می­ داند.

نور اندیشه بسیج در قلب هر کس بتابد شیدا می­ شود، دوستدار خدا می ­گردد، بر غیر خدا می­ تازد، دشمنان خدا را دشمن. دوستانش را دوست می­ دارد، تسلیم فرمان خداست، صبر پیشه می­ کند، بر سبیل عدل گام برمی­ دارد و خلاصه آن می­ شود که خدا خواهد رضی الله عنهم و رضو عنه .

به امید روزی که همه با هم با تفکر بسیجی ایرانی آباد و آزاد و مهیای ظهور مهدی (عج ) داشته باشیم و یک صدا سرود وحدت سردهیم که آمریکا در چه فکریه ایران پر از بسیجیه. 

 منبع:                 

                                http://www.ibs.ir/SIT/ViewSF.aspx?Item=31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما